

Manicure 1 kolor
To podstawowa opcja dbania o wygląd naszych paznokci. Prostota i urozmaicenie jest jego podstawą. kolor można zmieniać w kilkanaście minut, dobrać go do naszego aktualnego nastroju czy stroju.


Manicure hybrydowy
Każdej z nas zdarzyło się chodzić z odpryskanym lakierem... A to ze względu na nietrwałość lakieru, a to brak czasu na wizytę u manikiurzystki, czy chociażby brak czasu na "manicure domowy". Zwykłe lakiery odpryskują po kilku dniach (a nawet godzinach!), a kiedy są trwałe, to z codziennymi obowiązkami często niestety nie mają szans. A przecież każda z nas wie, że zadbane dłonie i piękne paznokcie to wizytówka kobiety.
Na czym polega manicure hybrydowy?
Manicure hybrydowy nakładany jest cienką warstwą jak lakier. Następnie utwardzany jest w świetle UV. Lakier lśni bardziej w porównaniu do zwykłego manicure. Co najważniejsze, manicure hybrydowy utrzymuje się zwykle przez 2-3 tygodnie (nawet przy wykonywaniu codziennych prac domowych).metoda ta jest hypoalergiczna i pozbawiona substancji szkodliwych dla płytki paznokcia, a więc bezpieczna dla zdrowia. W czym tkwi sekret? Specjalna emalia do wykonywania manicure hybrydowego to połączenie lakieru i żelu.
Manicure hybrydowy nie usuwamy jednak zwykłym zmywaczem do paznokci. Do jego usunięcia potrzeba specjalnego płynu na bazie acetonu i dlatego aby usunąć stylizację, należy ponownie udać się do salonu kosmetycznego. Manikiurzystka nasącza waciki/płatki specjalnym płynem na bazie acetonu i przykłada je do paznokci, a następnie po około 10 minutach lakier usuwa.
Zabieg zaczyna się jak zwykły manicure - od przygotowania płytki. Opiłowane paznokcie z odsuniętymi skórkami zostają zmatowione specjalnym bloczkiem. To ważne, bo u osób, których płytka jest naturalnie tłusta manicure może się nie utrzymać. Po nałożeniu warstwy żelu utwardza się go w świetle lampy UV, a następnie nakłada warstwy koloru.
Manicure hybrydowy daje możliwość wykonania wszelkich rodzajów zdobień - francuski manicure, jeden kolor, a nawet wtapianie drobnych kamyczków. Produkt nie nadaje się jednak do przedłużania płytki - bliżej mu do mocnego lakieru do paznokci niż tipsów. Do jego usunięcia stosuje się płyn z zawartością acetonu, a zdjęcie „hybryd” ponownie odbywa się w salonie.
Akryle
To idealne rozwiązanie dla kobiet mających kruche i delikatne paznokcie. Dzięki wysokiej wytrzymałości akrylu, Twoje dłonie będą mogły wyglądać olśniewająco nawet przez 3 tygodnie.
Chciałabym bardzo zachęcić do paznokci akrylowych. Odkryłam wiele zalet, które być może zachęcą cię do tego rodzaju metody:
Przede wszystkim akryl jest produktem bardzo trwałym i odpornym na uszkodzenia. Z tego względu polecany jest kobietom pracującym.
Dużą zaletą akrylu jest to, że umożliwi Ci on odbudowanie Twoich naturalnych paznokci, ponieważ pod masą akrylową Twój naturalny paznokieć będzie mógł w pełni odrastać.
Kolejną zaletą jest to, że efekt pięknych paznokci o każdej porze dnia i nocy będzie się utrzymywał przez około 3 tygodnie, aż do następnego dopełnienia.
Dla kobiet spontanicznych i lubiących zmiany istnieje możliwość zmiany wzoru bądź koloru paznokci przy każdym następnym kolejnym dopełnieniu.
Paznkokcie akrylowe ściąga sie rozpuszczenie lub spiłowanie.

Zabieg parafinowy na dłonie / stopy
Kosmetyczne właściwości parafiny
Parafiną nazywamy węglowodór nienasycony, który jest produktem destylacji ropy naftowej. Posiada ona specjalne substancje o właściwościach natłuszczających. Chociaż parafina sama w sobie nie nawilża, po aplikacji tworzy na skórze warstwę ochronną, która zamyka w niej wilgoć. Zaletą parafiny jest długie utrzymywanie ciepła, w wyniku którego pory się otwierają, krążenie usprawnia, a substancje pielęgnacyjne znajdujące się w środkach kosmetycznych wchłaniają się dużo szybciej.
W wyniku zabiegu parafinowego skóra dłoni jest w wyczuwalny sposób bardziej miękka, jędrna i nawilżona. Jest to zasługa parafiny, która idealnie poprawia kondycję przesuszonej, szorstkiej skóry. Rozgrzewająca kąpiel parafinowa skutecznie usprawnia krążenie, rozluźnia mięśnie i łagodzi bóle stawów. Co więcej, wzmacnia ona paznokcie z tendencją do rozdwajania się. Po użyciu parafiny na dłonie, w połączeniu z preparatami zawierającymi kolagen, możliwe jest jeszcze głębsze nawilżenie rąk. Warto wiedzieć, że parafina hamuje proces starzenia się skóry i skutecznie niweluje przebarwienia.
Przeciwwskazania do zabiegu parafinowego
Zabiegu parafinowego nie należy wykonywać u osób chorych na osteoporozę. Przeciwwskazaniem do zabiegu są również: uczulenie na parafinę, grzybica paznokci lub skóry, a także egzema. Jeżeli osoba poddająca się zabiegowi cierpi na niewydolność układu krążenia, nie powinna aplikować parafiny na rozległy obszar ciała podczas jednego zabiegu.

